[rev_slider taniec-dla-dzieci]

Taniec dla dzieci

Taniec z elementami gimnastyki twórczej (ekspresyjnej)

Naszym celem jest rozwijanie u dzieci poczucia rytmu oraz  ukształtowania sprawności i płynności ruchowej, przy różnorodnej muzyce. Poprzez taniec pragniemy, by dzieci mogły również rozwijać swoje indywidualne zdolności fizyczne. Elementy gimnastyki twórczej pozwalają kształtować również umiejętności współdziałania w parze oraz w grupie.
Na zajęciach stosujemy metodę improwizacji ruchowej, gdzie ważną rolę odgrywa tu inwencja twórcza ćwiczącego, jego pomysłowość, fantazja, oraz doświadczenie ruchowe zdobyte podczas uczęszczania na zajęcia.

Instruktor posługuje się tu zadaniami ruchowymi takimi jak: opowieść ruchowa,  inscenizacja, improwizacja ruchowa, mimika, groteska, zabawy rytmiczno – taneczne, również elementy tańców regionalnych i/lub narodowych, które komponuje się następnie w małe układy.

Nauczyciel na początku zajęć wprowadza ruch naśladowczy, by nadać inspiracji dzieciom przy opowieściach ruchowych.
Pragniemy, by podczas zajęć dziecko mogło rozbudzać zdolności taneczne już od najmłodszych lat. Taniec ma ułatwić zdolność wypowiadania swoich wrażeń, uczuć, oraz przeżyć przy pomocy ruchu.

Wszystkie zajęcia prowadzone są w schemacie:
– rozgrzewka
– improwizacja ruchowa
– nauka poszczególnych ruchów/kroków
– sekwencje na podstawie nauczonych ruchów
– improwizacja
– stretching

Trener: Kinga Białowąs
Dyplomowana instruktorka tańca oraz tancerka profesjonalnego zespołu tańca orientalnego „Zahra”.
Rozmaite formy tańca towarzyszą jej od najmłodszych lat. Brała udział w pokazach i turniejach tańca towarzyskiego, na których jako 10-latka zdobywała wyróżnienia.
Przez wiele lat trenowała solowe tańce latynoskie, jogę oraz fitness. Szeroka wiedza z zakresu Tańców latynoskich stanowi obecnie dla Kingi źródło inspiracji do fuzji z tańcem brzucha.Kinga zainteresowała się tańcem orientalnym w 2009 r. Zafascynowana tym stylem z właściwą dla siebie energią rozpoczęła intensywną naukę bellydance, która szybko zaowocowała sukcesami między innymi III miejsce w kategorii ClassicalOriental Professional na festiwalu Festiwalu Orient Addicts 2013. W tym samym roku otrzymała Certyfikat Państwowej Akademii Sportu oraz zaświadczenie potwierdzające kwalifikacje zawodowe z tytułem instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji belly dance. Od 2010 r. prowadzi rozmaite zajęcia, pokazy i warsztaty taneczne dla kobiet oraz dzieci w wieku przedszkolnym i wczesno szkolnym. Na scenie Kinga to wulkan energii. Jej taniec przepełnia energia i pasja tańca, gdyż taniec jest tym co kocha i bez czego trudno jej żyć.